A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гладківський старостинський округ
Голопристанської міської ради

Над Херсонщиною з літаків розкидають вакцину від сказу.

Дата: 29.10.2021 13:30
Кількість переглядів: 197

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, що на виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Херсонській області на 2021рік у вересні - І декаді жовтня поточного року проводиться пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин на території Херсонській області шляхом розповсюдження принад з вакциною проти сказу за допомогою авіатранспорту.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину здійснюється  повітряним методом за допомогою літаків АН – 2. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища. Для цього будуть використовуватися невеличкі їстівні брикети-приманки з активною вакциною всередині та приємним запахом, аби на них фокусувалися лише тварини. Вакцина буде розкидана над територією, де проживають дикі тварини (ліси, поля) – не над населеними пунктами. Проте, вони можуть потрапити у населений пункт, наприклад, через сильний вітер.

Інформуючи про кампанію з пероральної вакцинації, маємо на меті попередити людей і уникнути непорозумінь. Адже останнім часом є випадки, коли фермери за допомогою літальних засобів виконують обприскування полів. Також грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик.

Тому, шановні жителі Херсонщини, коли ви побачите літак АН – 2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо не хвилюватись та поставитись з розумінням – це лише здійснюється процес вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети з біологічними препаратами в руки, не переносити їх з місця та не руйнувати.

Довідково: Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами та абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора