A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гладківський старостинський округ
Голопристанської міської ради

Історична довідка

Ще на початку XVIII століття, в 1786 році, у пониззях Дніпра запорізькі козаки організували перевоз на голому березі Дніпра, де згодом було засноване селище під назвою Гола Пристань. Запорізькі козаки, переселенці з Полтавської та Орловської губерній щороку поповнювали населення Голої Пристані, яке займалось рибальством, торгівлею,  землеробством та скотарством. Віддаленість придатних земель для землеробства від селища змушувала селян цього селища переселитись на південь, де кінчались кучугури і починався Перекопський степ. Так, в 1870 році створилась самостійна сільська община - Кедегейські хутори. За переказами, хутори були названі по прізвищу першого селянина-поселенця - Келегея.

Село складалось переважно з селян-бідняків, які мали менше ніж 1,5-2 десятини землі.

На початку ХХ століття в селі була організована кустарна артіль «Прогрес», яка існувала до 1921 року і займалася виготовленням сільгоспінвентарю.

Радянська влада остаточно в селі була установлена восени 1920 року.

В 1924 році село одержало назву Келегеї.

В 1926 році створено товариство спільного обробітку землі, куди увійшли спочатку 13 господарств. Колгоспи почали створюватися з 1929 року. На територій сільської ради їх було шість: в Келегеях - імені Сталіна, імені Ворошилова, імені Будьонного, імені Блюхера (з 1937р. - їм. Фрунзе); у Великому Клині - «Заможне життя»; в Малому Клині - «Червоний партизан».

14 вересня 1941 року село було окуповане німецькими військами. Звільнили населений пункт 3 листопада  1943 року.

В 1950 році до колгоспу імені Сталіна приєднали колгосп імені Фрунзе, до колгоспу імені Ворошилова - колгосп «Заможне життя», до колгоспу імені Будьонного -колгосп «Червоний партизан». А в 1958 році в селі працювало тільки два колгоспи: ім. XX з'їзду КПРС та «Таврія».

Гладківка була окупована німецькми фашистами у вересні 1941 року. Визволили населений пункт у листопаді 1943 року. В період окупації та при визволенні села боїв з противником не було, крім перестрілки розвідки з відстаючою групою фашистів. Під час цієї перестрілки загинув радянський розвідник - лейтенант Гладков, який разом із своїм загоном врятував мешканців села від неминучої загибелі, адже німці планували застосувати проти них так звану тактику «випаленої землі».  На вшанування його пам'яті 15 квітня 1946 року Указом Президії Верховної Ради УРСР село Келегеї було перейменовано в Гладківку.

У 1991 році згідно рішення ІХ сесії двадцять першого скликання Голопристанською  районною радою народних депутатів Херсонської області від 18.10.1991р. № 91 «Про відокремлення західної частини села Гладківка зі складу села, перейменування цієї частини села та утворення на її території нової сільської ради народних депутатів»  село Гладківка було розділене на дві частини - Гладківку і Таврійське, кордоном між якими виступила траса Херсон - Скадовськ.

У 1992 році відокремлену частину села Гладківка було перейменовано на село Таврійське.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора